  • TMK042CG7R2BD-W
TMK042CG7R2BD-W
advertisement
Manufacturer No:
TMK042CG7R2BD-W
HK JDW NO:
782-TMK042CG7R2BD-W
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
TMK042CG7R2BD-W
Description:
M 7.2pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Quantity:
In Stock : 32000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TMK042CG7R2BD-W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    01005 (0402 Metric)
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    7.2pF
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm