  • TMK021CG7R7CK-W
TMK021CG7R7CK-W
advertisement
Manufacturer No:
TMK021CG7R7CK-W
HK JDW NO:
782-TMK021CG7R7CK-W
Datasheet:
TMK021CG7R7CK-W
Description:
M 7.7pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.010Lx0.005W 0.25mmx0.13mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 008004 (0201 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TMK021CG7R7CK-W
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
    008004 (0201 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    M
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.010Lx0.005W 0.25mmx0.13mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    7.7pF
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Thickness (Max)
    0.006 0.14mm