  • TMCSA1A155MTRF
TMCSA1A155MTRF
advertisement
Manufacturer No:
TMCSA1A155MTRF
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-TMCSA1A155MTRF
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
TMCSA1A155MTRF
Description:
1.5μF ±20% 4.4Ohm @ 100kHz Tape & Reel (TR) 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TMCSA1A155MTRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TMCS
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    1.5μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.4Ohm @ 100kHz
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm