  • TLED25W-036-C0700-D
TLED25W-036-C0700-D
advertisement
Manufacturer No:
TLED25W-036-C0700-D
Manufacturer:
Thomas Research Products
HK JDW NO:
824-TLED25W-036-C0700-D
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TLED25W-036-C0700-D
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Series
    TLED-25W
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    3.78Lx2.44W x 1.18 H 96.0mmx62.0mmx30.0mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    25W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    108VAC
  • Current - Output (Max)
    700mA
  • Voltage - Output
    12V~36V