  • LED25W-48-C0520-LE
LED25W-48-C0520-LE
advertisement
Manufacturer No:
LED25W-48-C0520-LE
HK JDW NO:
824-LED25W-48-C0520-LE
Package:
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 24-48V 520MA
Step5Bar-code shipping tag
LED25W-48-C0520-LE
  • Power (Watts)
    25W
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Input (Max)
    277VAC
  • Max Output Current
    520mA
  • Voltage - Input (Min)
    100VAC
  • Voltage - Output
    24V~48V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Dimming
    Triac
  • Height
    25.146mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    IP66, NEMA 4
    0.437lb 198.00g
  • Published
    2016
  • Series
    LED-25W TE/LE
  • Size / Dimension
    3.15Lx3.07W x 0.99 H 80.0mmx78.0mmx25.2mm
    Constant Current
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C