  • TL5001CPSR/1
TL5001CPSR/1
advertisement
Manufacturer No:
TL5001CPSR/1
HK JDW NO:
699-TL5001CPSR/1
Package:
8-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
Datasheet:
TL5001CPSR/1
Description:
3.6V~40V DC to DC converter IC 1 Outputs 20kHz~500kHz Transistor Driver
Quantity:
In Stock : 14184
Step5Bar-code shipping tag
TL5001CPSR/1
  • Package / Case
    8-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-SO
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3.6V~40V
  • Frequency - Switching
    20kHz~500kHz
  • Duty Cycle (Max)
    100%