  • THA900M450AB1C
THA900M450AB1C
advertisement
Manufacturer No:
THA900M450AB1C
HK JDW NO:
192-THA900M450AB1C
Datasheet:
THA900M450AB1C
Description:
THA 90μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.807Lx0.953W 45.90mmx24.20mm -55°C~85°C Polar FlatPack
Step5Bar-code shipping tag
THA900M450AB1C
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Series
    THA
  • Size / Dimension
    1.807Lx0.953W 45.90mmx24.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    90μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.78Ohm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    500mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    900mA @ 20kHz
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm