  • TEMA-AA-50-24
TEMA-AA-50-24
advertisement
Manufacturer No:
TEMA-AA-50-24
Manufacturer:
Wakefield-Vette
HK JDW NO:
869-TEMA-AA-50-24
Package:
Datasheet:
TEMA-AA-50-24
Description:
THERMOELECT ASSY AIR-AIR 50W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TEMA-AA-50-24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    4.0lbs 1.8kg
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C
  • Series
    TECA
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage
    24V
  • Current
    4A
  • Dimensions - Overall
    160mm L x 122.4mm W x 147mm H
  • Power - Cooling
    50W
  • Heat Transfer Type
    Air to Air
  • Fan Location
    Cold Side / Warm Side
  • Power Input
    95W