  • TCR2LE21,LM(CT
TCR2LE21,LM(CT
advertisement
Manufacturer No:
TCR2LE21,LM(CT
HK JDW NO:
4669-TCR2LE21,LM(CT
Package:
SOT-553
Datasheet:
Description:
Enable Fixed PMIC TCR2LE Series SOT-553
Quantity:
In Stock : 16268
Step5Bar-code shipping tag
TCR2LE21,LM(CT
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-553
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TJ
  • Series
    TCR2LE
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    200mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.1V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current
  • Current - Quiescent (Iq)
    2μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.56V @ 150mA