  • TC299TX128F300NBCKXUMA1
TC299TX128F300NBCKXUMA1
advertisement
Manufacturer No:
TC299TX128F300NBCKXUMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-TC299TX128F300NBCKXUMA1
Package:
Description:
Microcontroller 1.3V
Quantity:
In Stock : 23
Step5Bar-code shipping tag
TC299TX128F300NBCKXUMA1
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    516
  • Additional Feature
    ALSO AVAILABLE SINGLE SUPPLY VOLTAGE 5V, DELTA SIGMA ADC CONVERTER AVAILABLE WITH 10 CHANNELS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    1.3V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B516
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.43V
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.17V
  • Speed
    300 MHz
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROCONTROLLER
  • Clock Frequency
    40MHz
  • Bit Size
    32
  • Has ADC
  • DMA Channels
  • PWM Channels
    NO
  • DAC Channels
    NO
  • Address Bus Width
    32
  • ROM (words)
  • On Chip Program ROM Width
    8
  • External Data Bus Width
  • ROM Programmability
    FLASH
  • Length
    25mm
  • Height Seated (Max)
    1.7mm
  • Width
    25mm