  • TBJD476K020LRLB0824
TBJD476K020LRLB0824
advertisement
Manufacturer No:
TBJD476K020LRLB0824
HK JDW NO:
66-TBJD476K020LRLB0824
Description:
47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBJD476K020LRLB0824
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    2917
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    100 mΩ
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm