  • T95Z107K004EZAL
T95Z107K004EZAL
advertisement
Manufacturer No:
T95Z107K004EZAL
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-T95Z107K004EZAL
Package:
2910 (7227 Metric)
Datasheet:
T95Z107K004EZAL
Description:
100μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 400mOhm Tape & Reel (TR) 2910 (7227 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T95Z107K004EZAL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2910 (7227 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTAMOUNT®, T95
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Reliability
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    100μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    400mOhm
  • Manufacturer Size Code
    Z
  • Height Seated (Max)
    0.114 2.90mm
  • Length
    7.239mm
  • Width
    2.6416mm