  • T95V156K004LSSL
T95V156K004LSSL
advertisement
Manufacturer No:
T95V156K004LSSL
HK JDW NO:
874-T95V156K004LSSL
Datasheet:
T95V156K004LSSL
Description:
15μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 1.5Ohm Tape & Reel (TR) 1410 (3727 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T95V156K004LSSL
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.143Lx0.104W 3.63mmx2.65mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    15μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.061 1.55mm
  • Length
    3.6322mm
  • Width
    2.6416mm