  • T95S224K035LSAL
T95S224K035LSAL
advertisement
Manufacturer No:
T95S224K035LSAL
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-T95S224K035LSAL
Package:
1507 (3718 Metric)
Datasheet:
T95S224K035LSAL
Description:
0.22μF ±10% 15Ohm 2-Termination POLARIZED 0.0005mA Tape & Reel (TR) 1507 (3718 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T95S224K035LSAL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1507 (3718 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTAMOUNT®, T95
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.143Lx0.072W 3.63mmx1.83mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    High Reliability
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Conformal Coated
  • Voltage - Rated
    35V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.22μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Manufacturer Size Code
    S
  • Height Seated (Max)
    0.056 1.42mm
  • Length
    3.63mm
  • Width
    1.83mm