  • T95R337K004LSAL
T95R337K004LSAL
advertisement
Manufacturer No:
T95R337K004LSAL
HK JDW NO:
874-T95R337K004LSAL
Datasheet:
T95R337K004LSAL
Description:
330μF ±10% 80mOhm 2-Termination 0.0132mA Tape & Reel (TR) 2824 (7260 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T95R337K004LSAL
    Select All
  • Leakage Current
    0.0132mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height Seated (Max)
    0.150 3.80mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    6mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Ratings
    COTS
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    High Reliability
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Conformal Coated
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Rated
    4V
  • HTS Code
  • Capacitance
    330μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V