  • T95R187M6R3CSAL
T95R187M6R3CSAL
advertisement
Manufacturer No:
T95R187M6R3CSAL
HK JDW NO:
874-T95R187M6R3CSAL
Datasheet:
T95R187M6R3CSAL
Description:
180μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min 80mOhm Tape & Reel (TR) 2824 (7260 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T95R187M6R3CSAL
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    180μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80mOhm
  • Height Seated (Max)
    0.150 3.80mm
  • Length
    7.1882mm
  • Width
    5.9944mm