  • T95D127M010EBAL
T95D127M010EBAL
advertisement
Manufacturer No:
T95D127M010EBAL
HK JDW NO:
874-T95D127M010EBAL
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T95D127M010EBAL
Description:
120μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min 85mOhm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T95D127M010EBAL
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.293Lx0.170W 7.44mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    120μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    85mOhm
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.4422mm
  • Width
    4.318mm