  • T95C107M016HSAL
T95C107M016HSAL
advertisement
Manufacturer No:
T95C107M016HSAL
HK JDW NO:
874-T95C107M016HSAL
Package:
2812 (7132 Metric)
Datasheet:
T95C107M016HSAL
Description:
100μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min 90mOhm Tape & Reel (TR) 2812 (7132 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T95C107M016HSAL
  • Package / Case
    2812 (7132 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.126W 7.10mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    100μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    90mOhm
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Length
    7.112mm
  • Width
    3.2004mm