  • T95B156M016CSAL
T95B156M016CSAL
advertisement
Manufacturer No:
T95B156M016CSAL
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-T95B156M016CSAL
Package:
1611 (4028 Metric)
Datasheet:
T95B156M016CSAL
Description:
15μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min 550mOhm Tape & Reel (TR) 1611 (4028 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T95B156M016CSAL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1611 (4028 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTAMOUNT®, T95
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.110W 4.00mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Reliability
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    15μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    550mOhm
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.087 2.20mm
  • Length
    3.9878mm
  • Width
    2.794mm