  • T86E476M020EBSS
T86E476M020EBSS
advertisement
Manufacturer No:
T86E476M020EBSS
HK JDW NO:
874-T86E476M020EBSS
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T86E476M020EBSS
Description:
47μF ±20% 600mOhm 2-Termination TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0094mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T86E476M020EBSS
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm
  • Length
    7.3mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Ratings
    COTS
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    20V
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.0094mA