  • T86E476K020ESSL
T86E476K020ESSL
advertisement
Manufacturer No:
T86E476K020ESSL
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-T86E476K020ESSL
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T86E476K020ESSL
Description:
47μF ±10% 300mOhm 2-Termination TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0094mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T86E476K020ESSL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTAMOUNT®, T86
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Fail Safe with Built-in Fuse, High Reliability
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    20V
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    300mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.0094mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Manufacturer Size Code
    E
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm
  • Length
    7.3mm