  • T86E227M6R3EBSS
T86E227M6R3EBSS
advertisement
Manufacturer No:
T86E227M6R3EBSS
HK JDW NO:
874-T86E227M6R3EBSS
Datasheet:
T86E227M6R3EBSS
Description:
220μF ±20% 500mOhm 2-Termination TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0132mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T86E227M6R3EBSS
    2917 (7343 Metric)
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    500mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Leakage Current
    0.0132mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Manufacturer Size Code
    E
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm
  • Length
    7.3mm