  • T86D107K6R3EAAS
T86D107K6R3EAAS
advertisement
Manufacturer No:
T86D107K6R3EAAS
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-T86D107K6R3EAAS
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T86D107K6R3EAAS
Description:
100μF ±10% 700mOhm 2-Termination 0.006mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T86D107K6R3EAAS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTAMOUNT®, T86
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Fail Safe with Built-in Fuse, High Reliability
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    700mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Leakage Current
    0.006mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height
    2.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.3mm