  • T86C685M020EBSL
T86C685M020EBSL
advertisement
Manufacturer No:
T86C685M020EBSL
HK JDW NO:
874-T86C685M020EBSL
Datasheet:
T86C685M020EBSL
Description:
6.8μF ±20% 600mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0014mA Tape & Reel (TR) 2312 (6032 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T86C685M020EBSL
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    20V
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.0014mA
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Length
    6mm