  • T86C106M020EBSS
T86C106M020EBSS
advertisement
Manufacturer No:
T86C106M020EBSS
HK JDW NO:
874-T86C106M020EBSS
Datasheet:
T86C106M020EBSS
Description:
10μF ±20% 1.6Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.002mA Tape & Reel (TR) 2312 (6032 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T86C106M020EBSS
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    TANTAMOUNT®, T86
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    20V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.6Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Length
    6mm