  • T86C106K025EAAS
T86C106K025EAAS
advertisement
Manufacturer No:
T86C106K025EAAS
HK JDW NO:
874-T86C106K025EAAS
Datasheet:
T86C106K025EAAS
Description:
10μF ±10% 1.4Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0025mA Tape & Reel (TR) 2312 (6032 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T86C106K025EAAS
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Length
    6mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Ratings
    COTS
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.4Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.0025mA