  • T543X687K006AHW010D100
T543X687K006AHW010D100
advertisement
Manufacturer No:
T543X687K006AHW010D100
HK JDW NO:
417-T543X687K006AHW010D100
Package:
2917 (7343 Metric)
Purchasing and Inquiry
T543X687K006AHW010D100 Overview
The ESR (Equivalent Series Resistance) should be maintained at 10mOhm @ 100kHz for high efficiency.This device operates with a capacitance of 680μF.Voltage - Rated AC is -55°C~105°CV.High efficiency is enabled by the voltage rating of 6.3V.Its maximum height seated of 0.169 4.30mm°C enables stable operation.
T543X687K006AHW010D100 Features
a 10mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 680μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 6.3V
T543X687K006AHW010D100 Applications
There are a lot of KEMET T543X687K006AHW010D100 applications of tantalum polymer capacitors.
  • LCD TV
  • Smart phone
  • Power supplies
  • Tablets
  • Notebook
Step5Bar-code shipping tag
T543X687K006AHW010D100
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    KO-CAP® T543
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Reliability
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    680μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Manufacturer Size Code
    X
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm