  • T543X106K063ATW050
T543X106K063ATW050
advertisement
Manufacturer No:
T543X106K063ATW050
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T543X106K063ATW050
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
10 UF, 63 VDC (105C), 42.21 VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
T543X106K063ATW050
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Mfr
    KEMET
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    KO-CAP? T543
  • Size / Dimension
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    63 V
  • Capacitance
    10 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50mOhm @ 100kHz