  • T543X337M016AHW025D100
T543X337M016AHW025D100
advertisement
Manufacturer No:
T543X337M016AHW025D100
HK JDW NO:
417-T543X337M016AHW025D100
Package:
2917 (7343 Metric)
Purchasing and Inquiry
T543X337M016AHW025D100 Overview
For optimum efficiency, keep the ESR (Equivalent Series Resistance) at 25mOhm @ 100kHz.The capacitance is 330μF when it operates.There is a voltage of -55°C~105°C on the AC rated power supply.This voltage - Rated at 16V - allows the device to be highly efficient.The product has a maximum height seated of 0.169 4.30mm°C which makes it stable to operate.
T543X337M016AHW025D100 Features
a 25mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 330μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 16V
T543X337M016AHW025D100 Applications
There are a lot of KEMET T543X337M016AHW025D100 applications of tantalum polymer capacitors.
  • Notebook
  • Smart phone
  • Tablets
  • Power supplies
  • LCD TV
Step5Bar-code shipping tag
T543X337M016AHW025D100
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    KO-CAP® T543
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Reliability
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    330μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Manufacturer Size Code
    X
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm