  • T540B226K010CH8710WAFL
T540B226K010CH8710WAFL
advertisement
Manufacturer No:
T540B226K010CH8710WAFL
HK JDW NO:
417-T540B226K010CH8710WAFL
Purchasing and Inquiry
T540B226K010CH8710WAFL Overview
A high efficiency is achieved by maintaining the ESR (Equivalent Series Resistance) at 80mOhm @ 100kHz.Capacitance is 22μF when it operates.An AC voltage of -55°C~125°C powers it.High efficiency is enabled by the voltage rating of 10V.The product has a maximum height seated of 0.083 2.10mm°C which makes it stable to operate.
T540B226K010CH8710WAFL Features
a 80mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 22μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 10V
T540B226K010CH8710WAFL Applications
There are a lot of KEMET T540B226K010CH8710WAFL applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T540B226K010CH8710WAFL
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm