  • T356G107K003AS7301
T356G107K003AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T356G107K003AS7301
HK JDW NO:
417-T356G107K003AS7301
Description:
100μF 10% 85°C-Max -55°C-Min
Step5Bar-code shipping tag
T356G107K003AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    3V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Current - Leakage
    2.4μA
  • Height
    11.4mm
  • Length
    11.4mm