  • TAZG226K015CWSZ0000
TAZG226K015CWSZ0000
advertisement
Manufacturer No:
TAZG226K015CWSZ0000
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TAZG226K015CWSZ0000
Package:
G
Datasheet:
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.1Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.004mA Tray G
Step5Bar-code shipping tag
TAZG226K015CWSZ0000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.1Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    2611
  • Leakage Current
    0.004mA
  • Ripple Current
    130mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    G
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Weight
    205mg
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2015
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    15V