  • STE560-60T3KI
STE560-60T3KI
advertisement
Manufacturer No:
STE560-60T3KI
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-STE560-60T3KI
Package:
Axial, Can
Datasheet:
STE560-60T3KI
Description:
560μF ±10% 900mOhm Bulk Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
STE560-60T3KI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SuperTan®, Extended STE
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.406Diax0.766L 10.31mmx19.46mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Wet Tantalum
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Voltage - Rated
    60V
  • Capacitance
    560μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm