  • ST5R005B
ST5R005B
advertisement
Manufacturer No:
ST5R005B
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-ST5R005B
Package:
Datasheet:
ST5R005B
Description:
ICL 5 OHM 20% 5A 17.14MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ST5R005B
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ST5R005B.
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    ST
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Lead Spacing
    0.310 7.87mm
  • R @ 25°C
    5 Ω
  • Current - Steady State Max
    5A
  • R @ Current
    100 m Ω
  • Diameter
    0.675 17.14mm