  • ST1R005B
ST1R005B
advertisement
Manufacturer No:
ST1R005B
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-ST1R005B
Package:
Datasheet:
ST1R005B
Description:
ICL 1 OHM 30% 5A 12.95MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ST1R005B
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ST1R005B.
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    ST
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • R @ 25°C
    1 Ω
  • Current - Steady State Max
    5A
  • R @ Current
    90 m Ω
  • Diameter
    0.510 12.95mm