  • ST2R018B
ST2R018B
advertisement
Manufacturer No:
ST2R018B
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-ST2R018B
Package:
Datasheet:
ST2R018B
Description:
ICL 2 OHM 20% 18A 30.5MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ST2R018B
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ST2R018B.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    ST
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Lead Spacing
    0.310 7.87mm
  • R @ 25°C
    2 Ω
  • Current - Steady State Max
    18A
  • R @ Current
    30 m Ω
  • Diameter
    1.201 30.50mm