  • SST26VF032BA-104I/MF
SST26VF032BA-104I/MF
advertisement
Manufacturer No:
SST26VF032BA-104I/MF
HK JDW NO:
536-SST26VF032BA-104I/MF
Package:
8-WDFN Exposed Pad
Description:
Surface Mount SST26 SQI® Memory IC SST26 SQI® Series SST26VF032 32 Mb kb 6mm mm
Quantity:
In Stock : 2951
Step5Bar-code shipping tag
SST26VF032BA-104I/MF
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    8-WDFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2013
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Voltage - Supply
    2.7V~3.6V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    SST26VF032
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3V
  • Interface
    SPI, Serial
  • Memory Size
    32Mb 4M x 8
  • Clock Frequency
    104MHz
  • Access Time
    3 ns
  • Density
    32 Mb
  • Serial Bus Type
    SPI
  • Endurance
    100000 Write/Erase Cycles
  • Write Protection
    HARDWARE/SOFTWARE
  • Page Size
    256B
  • Height
    750μm
  • Length
    6mm
  • Width
    5mm