  • SRU3014-3R0Y
SRU3014-3R0Y
advertisement
Manufacturer No:
SRU3014-3R0Y
HK JDW NO:
103-SRU3014-3R0Y
Datasheet:
SRU3014-3R0Y
Description:
Ind Power Shielded Wirewound 3uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 1A T/R
Step5Bar-code shipping tag
SRU3014-3R0Y
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2011
  • Series
    SRU3014
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.130W 3.50mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Number of Terminations
    4
  • Packing Method
    TR
  • Number of Functions
    2
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    135mOhm Max
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    80MHz
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Q @ Freq
    12 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    12
  • Current - Saturation
    1.1A
  • Case/Size Code
    1413
  • Height
    1.397mm
  • Height Seated (Max)
    0.063 1.60mm