  • SRP3020TA-6R8M
SRP3020TA-6R8M
advertisement
Manufacturer No:
SRP3020TA-6R8M
HK JDW NO:
103-SRP3020TA-6R8M
Package:
2-SMD
Datasheet:
SRP3020TA-6R8M
Description:
FIXED IND 6.8UH 1.9A 300MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
SRP3020TA-6R8M
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    2-SMD
  • Material - Core
    Carbonyl Powder
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Series
    SRP3020TA
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.126W 3.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Current Rating (Amps)
    1.9A
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    300mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    24MHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    10 @ 100kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    2.2A
  • Case/Size Code
    1413
  • Rated Current-Max
    1.9A
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm