  • SRN6045TA-680M
SRN6045TA-680M
advertisement
Manufacturer No:
SRN6045TA-680M
HK JDW NO:
103-SRN6045TA-680M
Datasheet:
SRN6045TA-680M
Description:
FIXED IND 68UH 1.1A 305 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
SRN6045TA-680M
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Series
    SRN6045TA
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    305mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    10MHz
  • Q @ Freq
    15 @ 1MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    1.6A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    1.1A
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm