  • SRN4012T-220M
SRN4012T-220M
advertisement
Manufacturer No:
SRN4012T-220M
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-SRN4012T-220M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SRN4012T-220M
Description:
FIXED IND 22UH 620MA 400 MOHM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SRN4012T-220M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Weight
    76.997305mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    SRN4012T
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Current Rating
    620mA
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    400mOhm
  • Max DC Current
    620mA
  • Frequency - Self Resonant
    18MHz
  • Q @ Freq
    10 @ 100kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Current - Saturation
    500mA
  • Q Factor
    10
  • Case/Size Code
    1616
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    620mA
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm