  • SQPW53R9J
SQPW53R9J
advertisement
Manufacturer No:
SQPW53R9J
HK JDW NO:
792-SQPW53R9J
Datasheet:
SQPW53R9J
Description:
Axial 3.9Ohms, 5W, Wirewound,
Quantity:
In Stock : 1643
Step5Bar-code shipping tag
SQPW53R9J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Axial
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Series
    SQ, CGS
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.394 x 0.354 Rectangularx0.866L 10.00mmx9.00mmx22.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    3.9Ohms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    5W
  • Voltage - Rated
    350V
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    8.9916mm
  • Length
    21.9964mm
  • Width
    10.0076mm