  • SQBR2010KJ
SQBR2010KJ
advertisement
Manufacturer No:
SQBR2010KJ
HK JDW NO:
792-SQBR2010KJ
Package:
Radial
Datasheet:
SQBR2010KJ
Description:
10kOhm, 20W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 1030
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SQBR2010KJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SQ, CGS
  • Published
    2007
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    20W