  • SPM4020T-1R5M-CA02
SPM4020T-1R5M-CA02
advertisement
Manufacturer No:
SPM4020T-1R5M-CA02
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-SPM4020T-1R5M-CA02
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SPM4020T-1R5M-CA02
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SPM
  • Size / Dimension
    0.173Lx0.161W 4.40mmx4.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    4.1A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1.5μH
  • DC Resistance (DCR)
    46.8mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    4.4A
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm