  • SPM3010T-1R5M-LR
SPM3010T-1R5M-LR
advertisement
Manufacturer No:
SPM3010T-1R5M-LR
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-SPM3010T-1R5M-LR
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SPM3010T-1R5M-LR
Description:
Quantity:
In Stock : 1395
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SPM3010T-1R5M-LR
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Series
    SPM-LR
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.118W 3.20mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    2.3A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1.5μH
  • DC Resistance (DCR)
    118.6mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    3.2A
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm