  • SPM10040T-3R3M-HZ
SPM10040T-3R3M-HZ
advertisement
Manufacturer No:
SPM10040T-3R3M-HZ
HK JDW NO:
769-SPM10040T-3R3M-HZ
Datasheet:
SPM10040T-3R3M-HZ
Description:
Quantity:
In Stock : 13217
Step5Bar-code shipping tag
SPM10040T-3R3M-HZ
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.421Lx0.394W 10.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    15.3A
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    11mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    8.2A
  • Rated Current-Max
    15.3A
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm