  • SPM10040T-220M
SPM10040T-220M
advertisement
Manufacturer No:
SPM10040T-220M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-SPM10040T-220M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SPM10040T-220M
Description:
Quantity:
In Stock : 23
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SPM10040T-220M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SPM
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.421Lx0.394W 10.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    3.6A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    22μH
  • DC Resistance (DCR)
    79mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    4.6A
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm