  • SPDM241201
SPDM241201
advertisement
Manufacturer No:
SPDM241201
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-SPDM241201
Package:
Datasheet:
SPDM241201
Description:
Quantity:
In Stock : 5
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SPDM241201
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    SPDM (120W)
  • Size / Dimension
    4.69Lx1.77W x 4.88 H 119.0mmx45.0mmx124.0mm
  • Feature
    Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC 127V~370VDC
  • Output Power
    120W