  • SPD241002
SPD241002
advertisement
Manufacturer No:
SPD241002
HK JDW NO:
144-SPD241002
Package:
100
Datasheet:
SPD241002
Description:
Quantity:
In Stock : 11
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
SPD241002
    DIN Rail
  • Package / Case
    100
  • Number of Pins
    9
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Series
    SPD (100W)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    4.49Lx2.13W x 3.54 H 114.0mmx54.0mmx90.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, IP20, PFC
  • Power (Watts)
    101W
  • Approval Agency
    CE, cULus, TUV
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Max Voltage Rating (AC)
    575V
  • Voltage - Input
    340V~575VAC 2 Phase 480V~820VDC
  • Output Power
    100.8W
  • Current - Output 1
    4.2A
  • Max Output Power
    100.8W
  • Minimum Load Required
    No
  • Min Input Voltage (AC)
    340V
  • Max Input Voltage (AC)
    575V