  • SPDC242401
SPDC242401
advertisement
Manufacturer No:
SPDC242401
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-SPDC242401
Package:
Datasheet:
SPDC242401
Description:
Quantity:
In Stock : 7104
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SPDC242401
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Series
    SPDC (240W)
  • Size / Dimension
    4.49Lx1.77W x 4.88 H 114.0mmx45.0mmx124.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, IP20, PFC, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Industrial, ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cULus, cURus
  • Efficiency
    94%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 127V~375VDC
  • Output Power
    240W